Musikkens Hus

Musikkens Plads 1 9000 Aalborg Denmark

56 Events for Musikkens Hus 56 Events

  • 23 Jun 2018 Sat 19:00
  • Skt. Hans koncert

    Sat 19:00
  • 29 Jun 2018 Fri 19:30
  • Poul Anker Bechs tabte land

    Fri 19:30
  • 09 Aug 2018 Thu 19:30
  • Operafestival - Åbningskoncert

    Thu 19:30
  • 10 Aug 2018 Fri 19:30
  • Klougart & Coro Misto

    Fri 19:30
  • 10 Aug 2018 Fri 21:30
  • Klougart & Coro Misto

    Fri 21:30
  • 16 Aug 2018 Thu 19:30
  • Ungdomssymfonikerne

    Thu 19:30
  • 17 Aug 2018 Fri 19:30
  • Orkester Norden

    Fri 19:30
  • 17 Aug 2018 Fri 20:00
  • Package

    Packages are a group of events bundled together to enable to buy in one single transaction.

    Ungdomssymfonikerne og Orkester Norden

    Fri 20:00
  • 23 Aug 2018 Thu 19:30
  • Tour de Tango

    Thu 19:30
  • 30 Aug 2018 Thu 19:30
  • Promenadekoncert

    Thu 19:30
  • 06 Sep 2018 Thu 19:30
  • Åbningskoncert

    Thu 19:30
  • 11 Sep 2018 Tue 16:00
  • Last exit before the abyss

    Tue 16:00
  • 13 Sep 2018 Thu 19:30
  • Russisk dramatik

    Thu 19:30
  • 20 Sep 2018 Thu 19:30
  • Amerika finder sin stemme

    Thu 19:30
  • 27 Sep 2018 Thu 19:30
  • Filmstemninger

    Thu 19:30
  • 28 Sep 2018 Fri 19:30
  • Rundt om musikken - Mød musikken i filmen

    Fri 19:30
  • 02 Oct 2018 Tue 19:30
  • Prinsen & Orglet

    Tue 19:30